Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Przebieg prac Termomodernizacji

Utworzono dnia 15.10.2019, 15:17

Termomodernizacja szkół powiatowych i Domu Pomocy Społecznej ruszyła pełną parą.

W dniu 21 grudnia 2017 r. Powiat Rycki podpisał umowę na dofinansowanie projektu: Termomodernizacja budynków użyteczności publicznej stanowiących własność Powiatu Ryckiego w ramach Osi Priorytetowej 5 Efektywność energetyczna i gospodarka niskoemisyjna, Działania 5.2 Efektywność energetyczna sektora publicznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Mimo wielu problemów rozpoczęto prace nad termomodernizacją 5 obiektów:

  1. budynku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Rykach
  2. budynku Domu Pomocy Społecznej w Leopoldowie
  3. budynku Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie
  4. budynku internatu Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie
  5. budynku warsztatów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie

W dniu 25 września 2019 r. odbyły się dwa odbiory częściowe robót przy termomodernizacji Domu Pomocy Społecznej w Leopoldowie, która będzie kosztować w całości 833 822,70 zł, oraz termomodernizacji internatu przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Dęblinie,  budynek internatu -  która będzie kosztował 2 300 376,00 zł

Na termomodernizację Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 w Dęblinie zostanie wydana łącznie kwota 7 610 846,00 zł. Budynek internatu - 2 300 376,00 zł, budynek Szkoły - 3 061 470,00 zł, budynek warsztatów – 2 249 000 zł.

We wszystkich budynkach zostanie wymienione: oświetlanie na energooszczędne, kaloryfery i instalacje sanitarne w tym instalacje wykorzystujące odnawialne źródła energii. Ściany zewnętrzne i dach zostaną docieplone. Wszystkie okna i drzwi zewnętrzne zostaną wymienione na energooszczędne.

Wypowiedź Starosty:

 „Obecnie jesteśmy na półmetku. W większości obiektów dokonano już odbiorów częściowych. Prace idą pełną parą. Odkąd zostałem Starostą wraz z Zarządem przeglądamy się temu projektowi bardzo uważnie. Po wnikliwej analizie zdecydowaliśmy, że zostanie on zmodyfikowany. Niestety niektóre obiekty np. stacja diagnostyczna w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Rykach były bardzo słabo dofinansowanie:  wysokość dofinansowania 99 822,92 zł przy wkładzie własnym powiatu na poziomie 228 060,63 zł. Drugi przekład to budynek  spółek wodnych dofinansowanie 262 919,67 zł a wkład własny 180 674,64 zł. Dziwi nas dlaczego zdecydowano się składać do dofinansowania ten  budynek który jest w całości wynajęty a pominięto budynek Warsztatów Terapii Zajęciowej gdzie przebywają osoby tak bardzo pokrzywdzone przez los. Szybkie rozpoczęcie działań w tym roku przyniosło wymierne efekty, bo przetargi wyszły tak, że powiat nie musiał dokładać własnych pieniędzy. Mamy kilku wykonawców.  Staram się sam uczestniczyć w odbiorach i muszę powiedzieć, że budynki są niestety bardzo zaniedbane. Przez wiele lat nie remontowano ich wcale. Dlatego będę wymagał maksimum zaangażowania od dyrektorów a radnych przekonywał, że odtworzenie oświaty w powiecie ryckim musi być kolejnym po reaktywowaniu szpitala priorytetem tej kadencji. Ludzie muszą zrozumieć, że inwestycje w zdrowie są bezcenne a inwestycje w młodzież równie ważne bo ci młodzi ludzie są naszą przeszłością.”

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Wrzesień 2023 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny