Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

O instytucji

Dom Pomocy Społecznej w Leopoldowie jest domem dla 55 osób: kobiet i mężczyzn w podeszłym wieku i przewlekle somatycznie chorych. Mieszkańcy to ludzie  leżący lub poruszający się na wózkach inwalidzkich, przy pomocy kul, lasek i balkoników jak również osoby w miarę sprawne ruchowo poruszające się samodzielnie.

Wszyscy podopieczni DPS to ludzie wymagający stałej opieki lekarskiej ze względu na utrzymujące się różne schorzenia somatyczne (od stanów powylewowych, chorób zwyrodnieniowych, poprzez porażenia, cukrzycę, zespół otępienny aż po chorobę Alzheimera).

Wszyscy objęci są stałą opieką lekarza rodzinnego i specjalistów. Opiekę nad mieszkańcami sprawuje wykwalifikowany personel merytoryczny. 

Budynek DPS nie posiada barier architektonicznych.

Zapraszamy do odwiedzenia Domu Pomocy Społecznej im. s. Heleny Drozdowskiej w Leopoldowie (dawniej w Rososzy).

Dom przeznaczony jest dla ludzi, którzy z racji wieku, bądź chorób nie mogą sami zaspokoić swoich potrzeb. Nasz Dom może stać się dla nich ich własnym domem, a personel w nim pracujący ich rodziną.

Dom jest położony w ładnej i spokojnej okolicy. Mieszkańcy mogą tu mile spędzać czas. W domu są pokoje dostosowane do potrzeb każdego mieszkańca. Jest też ładnie urządzona świetlica, w której Pensjonariusze mogą wspólnie oglądać telewizję, grać w domino, w szachy lub po prostu powspominać.

Poświęcenie i zaangażowanie osób pracujących w tym Domu sprawia, że Pensjonariusze czują się w nim bardzo dobrze.

Zapraszamy na pobyt krótkoterminowy oraz na pobyt stały.

 

 

Kalendarz

Lista wydarzeń w miesiącu Czerwiec 2024 Brak wydarzeń w tym miesiącu.

Biuletyn Informacji Publicznej

Imieniny